ΑΠΟΝΟΜΗ ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ - ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΕΔ

classic Κλασσικό list Λίστα threaded Νήμα
1 μήνυμα Επιλογές
Απάντηση | Νήμα
Ανοίξτε αυτό το μήνυμα σε προβολή νήματος
|

ΑΠΟΝΟΜΗ ΑΡΙΣΤΕΙΩΝ - ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΕΔ

apofoitoi
Διαχειριστής



Την Παρασκευή 21 Νοεμβρίου 2014 ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ Στρατηγός Μιχαήλ Κωσταράκος παρέστη σε Τελετή απονομής Αριστείων και Βραβείων στους διακριθέντες αποφοίτους έτους 2014, η οποία πραγματοποιήθηκε στο Αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου Αθηνών.






 Τα Αριστεία και Βραβεία απένειμε ο ΥΦΕΘΑ κ. Ιωάννης Λαμπρόπουλος, παρουσία της στρατιωτικής ηγεσίας των ΕΔ.





 Στην εν λόγω Τελετή, η οποία πραγματοποιείται για πρώτη φορά και αποτελεί μέρος του προγράμματος εκδηλώσεων/δράσεων στο πλαίσιο του εορτασμού της ημέρας των Ενόπλων Δυνάμεων, απονεμήθηκαν:

• Αριστεία στους τρεις πρώτους σπουδαστές της Σχολής Εθνικής Άμυνας (ΣΕΘΑ) και Ανωτάτης Διακλαδικής Σχολής Πολέμου (ΑΔΙΣΠΟ).


• Αριστεία στους τρεις πρώτους απόφοιτους των Παραγωγικών Σχολών των ΕΔ κατά Τμήματα.


• Βραβεία στους σπουδαστές της ΣΕΘΑ και ΑΔΙΣΠΟ με τις τρεις καλύτερες ατομικές διατριβές.


 

• Βραβεία στους μαθητές των Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων (ΣΣΕ), Σχολής Ναυτικών Δοκίμων (ΣΝΔ) και Σχολής Ικάρων (ΣΙ) με τις τρεις καλύτερες πτυχιακές εργασίες.




Αναλυτικότερα οι απονομές Αριστείων και Βραβείων έχουν ως ακολούθως:
Απονομή Αριστείων στους τρεις πρώτους που συγκέντρωσαν τη μεγαλύτερη βαθμολογία.



• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Συνταγματάρχης (ΠΒ) Σταύρος Παπασταθόπουλος
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Συνταγματάρχης (ΠΒ) Γεώργιος Παπαζαχαρίου
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Πλοίαρχος Ανδρέας Βέττος ΠΝ
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Συνταγματάρχης (ΠΖ) Κίμων Λωστής
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Σμήναρχος (Ι) Απόστολος Δουκέλλης
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Αντιπλοίαρχος (Ο) Νεκτάριος Γκινάκης ΠΝ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Πρώτος Πλωτάρχης Παναγιώτης Σέργης ΠΝ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Δεύτερος Αντισμήναρχος (Ι) Σταύρος Κριμιζάς
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Τρίτος Ταγματάρχης (ΠΖ) Σπυρίδων Ασλάνης
• ΣΣΕ - ΟΠΛΑ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΠΒ) Γεώργιος Στείρος
• ΣΣΕ - ΟΠΛΑ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΑΣ) Ιωάννης Καρέλας
• ΣΣΕ - ΟΠΛΑ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΔΒ) Χρυσόστομος Αλουτζανίδη
• ΣΣΕ - ΣΩΜΑΤΑ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΤΧ) Μάριος Πατητάς
• ΣΣΕ - ΣΩΜΑΤΑ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΤΧ) Αλέξανδρος Μάτσας
• ΣΣΕ - ΣΩΜΑΤΑ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΕΜ) Ματεβό Μεγκραπιάν
• ΣΝΔ - ΜΑΧΙΜΟΙ, Πρώτος Σημαιοφόρος Οδυσσέας Πατεράκης ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΑΧΙΜΟΙ, Δεύτερος Σημαιοφόρος Γεώργιος Κουτσικάκης ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΑΧΙΜΟΙ, Τρίτος Σημαιοφόρος Ευάγγελος Τσακαλάμγας ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Πρώτος Σημαιοφόρος (Μ) Ραφαήλ-Παναγιώτης Αθανασόπουλος ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Δεύτερος Σημαιοφόρος (Μ) Αλέξανδρος Καλομοιρίδης ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Τρίτος Σημαιοφόρος (Μ) Νικόλαος Ξένης ΠΝ
• ΣΙ - ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (Ι) Δημήτριος Ρέψης
• ΣΙ - ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (Ι) Χρήστος Λαγογιάννης
• ΣΙ - ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (Ι) Παναγιώτης Τούλας
• ΣΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (ΜΑ) Βασίλειος Μαντζαρούδης
• ΣΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (ΜΕ) Γεράσιμος Κωνσταντάκης
• ΣΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (ΜΗ) Αριστείδης Κομώλης
• ΣΙ – ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΑΕΡΑΜΥΝΑΣ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (ΕΑ) Νικόλαος Ζερζελίδης
• ΣΙ - ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΑΕΡΑΜΥΝΑΣ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (ΕΑ) Βασίλειος Δαμιανίδης
• ΣΙ - ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΑΕΡΑΜΥΝΑΣ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΕΑ) Δημήτριος Βαμβακούλας
• ΣΣΑΣ – ΙΑΤΡΙΚΟ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΥΙ) Παναγιώτης-Εμμανουήλ Μαντζουράνης
• ΣΣΑΣ - ΙΑΤΡΙΚΟ, Δεύτερη Ανθυποσμηναγός (ΥΙ) Αγγελική Κατσαρού
• ΣΣΑΣ - ΙΑΤΡΙΚΟ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΥΙ) Χαράλαμπος Παπαντωνίου
• ΣΣΑΣ – ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΟ) Βασιλική Σιμοπούλου
• ΣΣΑΣ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ, Δεύτερη Ανθυπολοχαγός (ΥΟ) Μαρία Παπάνη
• ΣΣΑΣ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΥΟ) Δημήτριος Ρεπάνης
• ΣΣΑΣ – ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΥΚ) Νικόλαος Δήμζας
• ΣΣΑΣ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΥΚ) Μάριος Λυσίτσας
• ΣΣΑΣ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΥΚ) Άγγελος Παρούτογλου
• ΣΣΑΣ – ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΦ) Θεώνη Κουτσένη
• ΣΣΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΥΦ) Γεώργιος Καραγιάννης
• ΣΣΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, Τρίτη Ανθυποσμηναγός (ΥΦ) Βεατρίκη-Νικολέττα Ηλιοπούλου
• ΣΣΑΣ – ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΨ) Ανδρονίκη Σταυρίδου
• ΣΣΑΣ - ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΥΨ) Ιωάννης Τσιάρας
• ΣΣΑΣ - ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, Τρίτη Ανθυπολοχαγός (ΥΨ) Γεωργία Μιχαηλίδου
• ΣΣΑΣ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (Ο) Πασχάλης Αζάς
• ΣΣΑΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (Ο) Γεώργιος Γκαρτζονίκας
• ΣΣΑΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, Τρίτη Σημαιοφόρος (Ο) Ευαγγελία Ζαρκάδα
• ΣΣΑΣ – ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΣΣΝΣ) Ευάγγελος Καπούσκατζης
• ΣΣΑΣ - ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ, Δεύτερη Ανθυπολοχαγός (ΣΣΝΣ) Μαρία Καλούδη
• ΣΣΑΣ - ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΣΣΝΣ) Σωτήριος Γκαραβέλας
• ΣΑΝ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΝ) Ελένη Πουναρτζόγλου
• ΣΑΝ, Δεύτερη Ανθυπολοχαγός (ΥΝ) Δήμητρα Βακουφτσή
• ΣΑΝ, Τρίτη Ανθυπολοχαγός (ΥΝ) Ευαγγελία-Σταυρούλα Κάζα
• ΣΜΥ - ΟΠΛΑ, Πρώτη Μόνιμη Λοχίας (ΠΖ) Αθανασία Λουρή
• ΣΜΥ - ΟΠΛΑ, Δεύτερος Μόνιμος Λοχίας (ΑΣ) Γεώργιος Καραγιάννης
• ΣΜΥ - ΟΠΛΑ, Τρίτος Μόνιμος Λοχίας (ΔΒ) Αλέξανδρος Βαρσός
• ΣΜΥ - ΣΩΜΑΤΑ, Πρώτη Μόνιμη Λοχίας (ΥΓ) Χρυσάνθη Παπά
• ΣΜΥ - ΣΩΜΑΤΑ, Δεύτερος Μόνιμος Λοχίας (ΥΓ) Ανδρέας Μηλιώτης
• ΣΜΥ - ΣΩΜΑΤΑ, Τρίτος Μόνιμος Λοχίας (ΥΓ) Στέργιος Σούφλας
• ΣΜΥΝ, Πρώτος Κελευστής (ΗΝ/ΥΔ) Νικόλαος Καλπάκος
• ΣΜΥΝ, Δεύτερος Κελευστής (ΑΡΜ) Δημήτριος Βούρος
• ΣΜΥΝ, Τρίτη Κελευστής (ΕΕ) Ειρήνη Θανάση
• ΣΤΥΑ, Πρώτος Σμηνίας (ΤΜΑ) Ιωάννης Καραμπίνης
• ΣΤΥΑ, Δεύτερος Σμηνίας (ΤΜΑ) Ιωάννης Φίλιος
• ΣΤΥΑ, Τρίτος Σμηνίας (ΤΥΛ) Άγγελος Μιχαλόπουλος
• ΣΥΔ, Πρώτος Σμηνίας (ΥΣΛ) Αθανάσιος Θεοδωράκης
• ΣΥΔ, Δεύτερος Σμηνίας (ΥΑΔ) Ελευθέριος Πεντάρης
• ΣΥΔ, Τρίτος Σμηνίας (ΥΑΔ) Φίλιππος Πρωτοπαπάς
• ΣΙΡ, Πρώτος Σμηνίας (Ρ) Γεώργιος Παπαιωάννου
• ΣΙΡ, Δεύτερος Σμηνίας (Ρ) Μάρκος Λαβαντσιώτης
• ΣΙΡ, Τρίτος Σμηνίας (Ρ) Χρήστος Σπυράκης

Απονομή Βραβείων «ΑΘΗΝΑ» στους τρεις πρώτους που η ατομική διατριβή διακρίθηκε στη ΣΕΘΑ
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Συνταγματάρχης (ΠΒ) Σταύρος Παπασταθόπουλος
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Συνταγματάρχης (ΠΖ) Κωνσταντίνος Γούναρης και Πλοίαρχος Ανδρέας Βέττος ΠΝ
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Σμήναρχος (Ι) Αθανάσιος Μπινιάρης
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Σμήναρχος (Ι) Αθανάσιος Σαββόπουλος
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Συνταγματάρχης (ΜΧ) Περικλής Διαμαντίδης
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Αντιπλοίαρχος Ευστάθιος Κυριακίδης ΠΝ

Απονομή Βραβείων «ΤΑΞΙΑΡΧΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΛΑΣΚΑΡΙΔΗ» στους τρεις πρώτους που η ατομική διατριβή διακρίθηκε στην ΑΔΙΣΠΟ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Πρώτος Πλωτάρχης Παναγιώτης Σέργης ΠΝ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Δεύτερος Ταγματάρχης (ΤΘ) Ιωάννης Παπαδόπουλος
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Τρίτος Ταγματάρχης (ΥΠ) Νικόλαος Κουτσιούκης

Απονομή Βραβείων «ΑΘΗΝΑ» στους τρεις πρώτους που η πτυχιακή εργασία διακρίθηκε στις ΣΣΕ, ΣΝΔ και ΣΙ
• ΣΣΕ, Πρώτη θέση Ανθυπολοχαγός (ΠΖ) Οδυσσέας Μιχαήλ, Ανθυπολοχαγός (ΥΠ) Ευδοκία Ιακώβου και Ανθυπολοχαγός (ΠΖ) Ιωάννης Δημητρίου
• ΣΣΕ, Δεύτερη θέση Ανθυπολοχαγός (ΠΒ) Ιωάννης Ράπτης, Ανθυπολοχαγός (ΤΘ) Αγγελική Ξυδά και Ανθυπολοχαγός (ΠΖ) Ιωάννης Χριστοδουλάκης
• ΣΣΕ, Τρίτη θέση Ανθυπολοχαγός (ΔΒ) Αναστασία Χαλκίδου
• ΣΝΔ, Πρώτος Σημαιοφόρος (Μ) Γεώργιος Παναγιώταρος ΠΝ
• ΣΝΔ, Δεύτερος Σημαιοφόρος Δημήτριος Τσίγκας ΠΝ
• ΣΝΔ, Τρίτος Σημαιοφόρος (Μ) Αλέξανδρος Καλομοίτης ΠΝ
• ΣΙ, Πρώτη θέση Ανθυποσμηναγός (ΜΑ) Βασίλειος Μαδεμπλής και Ανθυποσμηναγός (ΜΑ) Κωνσταντίνος-Ηλίας Τσούτσουρας
• ΣΙ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (ΜΗ) Γεώργιος Καπώνης
• ΣΙ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΜΗ) Στέφανος Τσίγκας
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Συνταγματάρχης (ΠΒ) Σταύρος Παπασταθόπουλος
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Συνταγματάρχης (ΠΒ) Γεώργιος Παπαζαχαρίου
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Πλοίαρχος Ανδρέας Βέττος ΠΝ
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Συνταγματάρχης (ΠΖ) Κίμων Λωστής
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Σμήναρχος (Ι) Απόστολος Δουκέλλης
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Αντιπλοίαρχος (Ο) Νεκτάριος Γκινάκης ΠΝ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Πρώτος Πλωτάρχης Παναγιώτης Σέργης ΠΝ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Δεύτερος Αντισμήναρχος (Ι) Σταύρος Κριμιζάς
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Τρίτος Ταγματάρχης (ΠΖ) Σπυρίδων Ασλάνης
• ΣΣΕ - ΟΠΛΑ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΠΒ) Γεώργιος Στείρος
• ΣΣΕ - ΟΠΛΑ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΑΣ) Ιωάννης Καρέλας
• ΣΣΕ - ΟΠΛΑ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΔΒ) Χρυσόστομος Αλουτζανίδη
• ΣΣΕ - ΣΩΜΑΤΑ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΤΧ) Μάριος Πατητάς
• ΣΣΕ - ΣΩΜΑΤΑ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΤΧ) Αλέξανδρος Μάτσας
• ΣΣΕ - ΣΩΜΑΤΑ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΕΜ) Ματεβό Μεγκραπιάν
• ΣΝΔ - ΜΑΧΙΜΟΙ, Πρώτος Σημαιοφόρος Οδυσσέας Πατεράκης ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΑΧΙΜΟΙ, Δεύτερος Σημαιοφόρος Γεώργιος Κουτσικάκης ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΑΧΙΜΟΙ, Τρίτος Σημαιοφόρος Ευάγγελος Τσακαλάμγας ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Πρώτος Σημαιοφόρος (Μ) Ραφαήλ-Παναγιώτης Αθανασόπουλος ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Δεύτερος Σημαιοφόρος (Μ) Αλέξανδρος Καλομοιρίδης ΠΝ
• ΣΝΔ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Τρίτος Σημαιοφόρος (Μ) Νικόλαος Ξένης ΠΝ
• ΣΙ - ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (Ι) Δημήτριος Ρέψης
• ΣΙ - ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (Ι) Χρήστος Λαγογιάννης
• ΣΙ - ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (Ι) Παναγιώτης Τούλας
• ΣΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (ΜΑ) Βασίλειος Μαντζαρούδης
• ΣΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (ΜΕ) Γεράσιμος Κωνσταντάκης
• ΣΙ - ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (ΜΗ) Αριστείδης Κομώλης
• ΣΙ – ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΑΕΡΑΜΥΝΑΣ, Πρώτος Ανθυποσμηναγός (ΕΑ) Νικόλαος Ζερζελίδης
• ΣΙ - ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΑΕΡΑΜΥΝΑΣ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (ΕΑ) Βασίλειος Δαμιανίδης
• ΣΙ - ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΑΕΡΑΜΥΝΑΣ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΕΑ) Δημήτριος Βαμβακούλας
• ΣΣΑΣ – ΙΑΤΡΙΚΟ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΥΙ) Παναγιώτης-Εμμανουήλ Μαντζουράνης
• ΣΣΑΣ - ΙΑΤΡΙΚΟ, Δεύτερη Ανθυποσμηναγός (ΥΙ) Αγγελική Κατσαρού
• ΣΣΑΣ - ΙΑΤΡΙΚΟ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΥΙ) Χαράλαμπος Παπαντωνίου
• ΣΣΑΣ – ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΟ) Βασιλική Σιμοπούλου
• ΣΣΑΣ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ, Δεύτερη Ανθυπολοχαγός (ΥΟ) Μαρία Παπάνη
• ΣΣΑΣ - ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΟ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΥΟ) Δημήτριος Ρεπάνης
• ΣΣΑΣ – ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΥΚ) Νικόλαος Δήμζας
• ΣΣΑΣ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΥΚ) Μάριος Λυσίτσας
• ΣΣΑΣ - ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΥΚ) Άγγελος Παρούτογλου
• ΣΣΑΣ – ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΦ) Θεώνη Κουτσένη
• ΣΣΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΥΦ) Γεώργιος Καραγιάννης
• ΣΣΑΣ - ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ, Τρίτη Ανθυποσμηναγός (ΥΦ) Βεατρίκη-Νικολέττα Ηλιοπούλου
• ΣΣΑΣ – ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΨ) Ανδρονίκη Σταυρίδου
• ΣΣΑΣ - ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυπολοχαγός (ΥΨ) Ιωάννης Τσιάρας
• ΣΣΑΣ - ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ, Τρίτη Ανθυπολοχαγός (ΥΨ) Γεωργία Μιχαηλίδου
• ΣΣΑΣ – ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (Ο) Πασχάλης Αζάς
• ΣΣΑΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (Ο) Γεώργιος Γκαρτζονίκας
• ΣΣΑΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ, Τρίτη Σημαιοφόρος (Ο) Ευαγγελία Ζαρκάδα
• ΣΣΑΣ – ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ, Πρώτος Ανθυπολοχαγός (ΣΣΝΣ) Ευάγγελος Καπούσκατζης
• ΣΣΑΣ - ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ, Δεύτερη Ανθυπολοχαγός (ΣΣΝΣ) Μαρία Καλούδη
• ΣΣΑΣ - ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ, Τρίτος Ανθυπολοχαγός (ΣΣΝΣ) Σωτήριος Γκαραβέλας
• ΣΑΝ, Πρώτη Ανθυπολοχαγός (ΥΝ) Ελένη Πουναρτζόγλου
• ΣΑΝ, Δεύτερη Ανθυπολοχαγός (ΥΝ) Δήμητρα Βακουφτσή
• ΣΑΝ, Τρίτη Ανθυπολοχαγός (ΥΝ) Ευαγγελία-Σταυρούλα Κάζα
• ΣΜΥ - ΟΠΛΑ, Πρώτη Μόνιμη Λοχίας (ΠΖ) Αθανασία Λουρή
• ΣΜΥ - ΟΠΛΑ, Δεύτερος Μόνιμος Λοχίας (ΑΣ) Γεώργιος Καραγιάννης
• ΣΜΥ - ΟΠΛΑ, Τρίτος Μόνιμος Λοχίας (ΔΒ) Αλέξανδρος Βαρσός
• ΣΜΥ - ΣΩΜΑΤΑ, Πρώτη Μόνιμη Λοχίας (ΥΓ) Χρυσάνθη Παπά
• ΣΜΥ - ΣΩΜΑΤΑ, Δεύτερος Μόνιμος Λοχίας (ΥΓ) Ανδρέας Μηλιώτης
• ΣΜΥ - ΣΩΜΑΤΑ, Τρίτος Μόνιμος Λοχίας (ΥΓ) Στέργιος Σούφλας
• ΣΜΥΝ, Πρώτος Κελευστής (ΗΝ/ΥΔ) Νικόλαος Καλπάκος
• ΣΜΥΝ, Δεύτερος Κελευστής (ΑΡΜ) Δημήτριος Βούρος
• ΣΜΥΝ, Τρίτη Κελευστής (ΕΕ) Ειρήνη Θανάση
• ΣΤΥΑ, Πρώτος Σμηνίας (ΤΜΑ) Ιωάννης Καραμπίνης
• ΣΤΥΑ, Δεύτερος Σμηνίας (ΤΜΑ) Ιωάννης Φίλιος
• ΣΤΥΑ, Τρίτος Σμηνίας (ΤΥΛ) Άγγελος Μιχαλόπουλος
• ΣΥΔ, Πρώτος Σμηνίας (ΥΣΛ) Αθανάσιος Θεοδωράκης
• ΣΥΔ, Δεύτερος Σμηνίας (ΥΑΔ) Ελευθέριος Πεντάρης
• ΣΥΔ, Τρίτος Σμηνίας (ΥΑΔ) Φίλιππος Πρωτοπαπάς
• ΣΙΡ, Πρώτος Σμηνίας (Ρ) Γεώργιος Παπαιωάννου
• ΣΙΡ, Δεύτερος Σμηνίας (Ρ) Μάρκος Λαβαντσιώτης
• ΣΙΡ, Τρίτος Σμηνίας (Ρ) Χρήστος Σπυράκης

Απονομή Βραβείων «ΑΘΗΝΑ» στους τρεις πρώτους που η ατομική διατριβή διακρίθηκε στη ΣΕΘΑ
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Συνταγματάρχης (ΠΒ) Σταύρος Παπασταθόπουλος
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Συνταγματάρχης (ΠΖ) Κωνσταντίνος Γούναρης και Πλοίαρχος Ανδρέας Βέττος ΠΝ
• 66η ΕΣ Κανονικής Φοίτησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Σμήναρχος (Ι) Αθανάσιος Μπινιάρης
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Πρώτος Σμήναρχος (Ι) Αθανάσιος Σαββόπουλος
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Δεύτερος Συνταγματάρχης (ΜΧ) Περικλής Διαμαντίδης
• 3η ΕΣ Διαδικτυακής Μάθησης ΣΕΘΑ, Τρίτος Αντιπλοίαρχος Ευστάθιος Κυριακίδης ΠΝ

Απονομή Βραβείων «ΤΑΞΙΑΡΧΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ ΛΑΣΚΑΡΙΔΗ» στους τρεις πρώτους που η ατομική διατριβή διακρίθηκε στην ΑΔΙΣΠΟ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Πρώτος Πλωτάρχης Παναγιώτης Σέργης ΠΝ
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Δεύτερος Ταγματάρχης (ΤΘ) Ιωάννης Παπαδόπουλος
• 11η ΕΣ ΑΔΙΣΠΟ, Τρίτος Ταγματάρχης (ΥΠ) Νικόλαος Κουτσιούκης

Απονομή Βραβείων «ΑΘΗΝΑ» στους τρεις πρώτους που η πτυχιακή εργασία διακρίθηκε στις ΣΣΕ, ΣΝΔ και ΣΙ
• ΣΣΕ, Πρώτη θέση Ανθυπολοχαγός (ΠΖ) Οδυσσέας Μιχαήλ, Ανθυπολοχαγός (ΥΠ) Ευδοκία Ιακώβου και Ανθυπολοχαγός (ΠΖ) Ιωάννης Δημητρίου
• ΣΣΕ, Δεύτερη θέση Ανθυπολοχαγός (ΠΒ) Ιωάννης Ράπτης, Ανθυπολοχαγός (ΤΘ) Αγγελική Ξυδά και Ανθυπολοχαγός (ΠΖ) Ιωάννης Χριστοδουλάκης
• ΣΣΕ, Τρίτη θέση Ανθυπολοχαγός (ΔΒ) Αναστασία Χαλκίδου
• ΣΝΔ, Πρώτος Σημαιοφόρος (Μ) Γεώργιος Παναγιώταρος ΠΝ
• ΣΝΔ, Δεύτερος Σημαιοφόρος Δημήτριος Τσίγκας ΠΝ
• ΣΝΔ, Τρίτος Σημαιοφόρος (Μ) Αλέξανδρος Καλομοίτης ΠΝ
• ΣΙ, Πρώτη θέση Ανθυποσμηναγός (ΜΑ) Βασίλειος Μαδεμπλής και Ανθυποσμηναγός (ΜΑ) Κωνσταντίνος-Ηλίας Τσούτσουρας
• ΣΙ, Δεύτερος Ανθυποσμηναγός (ΜΗ) Γεώργιος Καπώνης
• ΣΙ, Τρίτος Ανθυποσμηναγός (ΜΗ) Στέφανος Τσίγκας

ΠΗΓΗ: http://www.geetha.mil.gr/index.asp?a_id=1713&nid=3505